Ovih dana smo u našem rasadniku počeli s uzgojem 45.000 presadnica dvogodišnjeg sezonskog bilja. Radi se o maćuhicama i tratinčicama koje će nakon uzgoja u plastenicima tijekom listopada biti posađene u cvjetnjake na području našeg grada.
Ciklus uzgoja započeo je presađivanjem iz PVC kontejnera u PVC tegle i odlaganjem presadnica u plastenike. Daljnji tijek uzgoja u plastenicima trajat će do početka listopada. Čitavo vrijeme uzgoja bilje će biti pod budnim okom naših djelatnica. Većina ovih brižno uzgojenih cvjetića i ove će kao i ranijih godina biti posađeno u karlovačke cvjetnjake. Manji dio namijenjen je i za slobodnu prodaju. Naše sezonsko cvijeće uljepšava okućnice, vrtove i parkove u gotovo svim dijelovima Karlovačke županije te i u nekoliko gradova diljem Lijepe naše.
U plastenicima „Zelenila“ godišnje se sveukupno proizvede oko 110.000 komada jednogodišnjeg i dvogodišnjeg sezonskog bilja.